Wizja, czyli po co to robimy?

W duszpasterstwie polskojęzycznym na terenie Niemiec powstał pomysł na połączenie „polonii dusz“ i dlatego we współpracy z Rektorem Polskiej Misji Katolickiej został uruchomiony system www.duszpolonia.org. Dzięki temu portalowi Polacy przebywający poza granicami kraju mają łatwy dostęp do zawsze aktualnych informacji na temat polskojęzycznych mszy świętych, możliwości spowiedzi oraz innych spotkań parafialnych.

W odróżnieniu od innych portali, Duszpolonia wyróżnia się prostotą obsługi zarówno dla księży, którzy samodzielnie na bieżąco umieszczają informacje, jak i dla parafian korzystających z portalu lub aplikacji mobilnej swojej misji. Ponadto co tydzień kilka tysięcy Polaków korzysta z systemu zapisów na msze święte, co znacznie ułatwia parafiom funkcjonowanie w tych trudnych czasach pandemii.

Chcielibyśmy, aby to rozwiązanie, które tak doskonale sprawdziło się na terenie Niemiec, zostało wprowadzone także w kolejnych krajach, tworząc tym samym spójny międzynarodowy system informacji dla Polonii.

Współpraca z parafiami

Chcemy aby system Duszpolonia prezentował zawsze aktualne informacje. Jest to możliwe jedynie dzięki zaangażowaniu konkretnych parafii. Czasami jest to sam ksiądz proboszcz, często jednak są to osoby zaufane, które pomagają księdzu w prowadzeniu parafii. Nie musisz być "informatykiem" aby z nami współpracować, wystarczą zupełnie podstawowe umiejętności.

Kalendarze Mszy Świętych

Zachęcamy wszystkie parafie do włączenia się w to dzieło. Wystarczy abyście poświęcili jednorazowo 10 min aby aktualne informacje o mszach świętych zaczęły pokazywać się w portalu duszpolonia.org. Dzięki temu Polacy czasowo lub na stałe przebywający na terenie Waszej parafii będą mogli Was odnaleźć.

Oferta jest całkowicie bezpłatna dla parafii. Oprócz kalendarzy mszy świętych możemy umieścić też kalendarz spowiedzi lub innych spotkań. Jeśli jesteś zainteresowany prosimy o Kontakt.

System zapisów na Msze Święte

Czas pandemii wymusza pewne ograniczenie w działaniu parafii. W niektórych parafiach dozwolona ilość miejsc i kościele jest ograniczona, a wszystkie osoby uczestniczące w mszach świętych muszą pozostawić swoje dane kontaktowe.

Aby wyjść naprzeciw tym wymaganiom, portal Duszpolonia bezpłatnie udostępnia system zapisów na msze święte.

Oferta jest całkowicie bezpłatna dla parafii. Jeśli jesteś zainteresowany to z chęcią umówimy się na spotkanie online i zaprezentujemy szczegóły. Kontakt.

Integracja ze stroną internetową parafii

Zapewne Twoja parafia ma swoją stronę internetową, na której umieszczane są co tydzień informacje o mszach świętych, spowiedzi oraz innych wydarzeniach. Aby to uprościć oferujemy bezpłatne moduły oparte na bazie danych Duszpolonia, i które są zintegrowane z Twoją stroną internetową parafii. Dzięki temu jednym ruchem ręki zmieniasz treści pokazywane w duszpolonii oraz na twojej stronie internetowej. Nie potrzebujesz już żadnych informatyków oraz pomocników którzy będą aktualizować dla Ciebie informacje.

Jeśli jesteś zainteresowany to z chęcią umówimy się na spotkanie online i zaprezentujemy szczegóły. Kontakt.

Aplikacja mobilna dla parafii

Jeśli jesteś zainteresowany aplikacją mobilną (iOS i Android) dla twojej parafii to z chęcią umówimy się na spotkanie online i zaprezentujemy szczegóły. Kontakt. Przykładowa aplikacja: Aplikacja Android | Aplikacja iOS